אזרחות פורטוגלית

העולם הגלובאלי בו אנו חיים מאפשר התנהלות, תעסוקה ומסחר מכל מקום בעולם, ומביא צעירים רבים לנסות את מזלם מחוץ לגבולות מדינת ישראל, לא רק בטיול שלאחר הצבא כי אם גם בבחינת ההזדמנויות שמציע העולם הגדול לפרנסה, תעסוקה והשכלה גבוהה. אזרחות זרה היא כלי מצוין למצות את כל האפשרויות בתנאי נוחות, ותוך ניצול הקלות והטבות המאפשרות לעשות זאת באופן משתלם ומבטיח.

הנפקת דרכון פורטוגלי המוכר על ידי האיחוד האירופי מבטיחה מסלול נוח, מעבר חופשי בין מדינות אירופה, השכלה גבוהה ברמה גבוהה במיוחד בעלות נמוכה ומסובסדת ואף ללא עלות כלל בחלק מן המוסדות, יכולות מסחר והקלות במיסוי השמורות לאזרחי האיחוד האירופי בלבד ועוד כהנה וכהנה הטבות ותנאי נוחות.

ישראלים בעלי זיקה משפחתית ואילן יוחסין אשר נטע שורשים בפורטוגל ונטש את המדינה בשל מאורעות גירוש פורטוגל (בין אם גורש באופן רשמי על ידי הרשויות ובין אם עזב מבחירה חופשית בשל המאורעות והתוקפנות כלפי יהודים), רשאי להגיש בקשה לבחון מחדש את זכות האבות, וכתוצאה ממנה להשיב את זכויותיו כצאצא ולזכות באזרחות פורטוגלית. אזרחות פורטוגלית שוות ערך לדרכון פורטוגלי, כרטיס הכניסה של צעירים ומבוגרים לאיחוד האירופי הנכסף, על כל יתרונותיו.

מה הקשר בין דרכון פורטוגלי לוויזה לארצות הברית?

בעוד שאזרחי מדינת ישראל המבקשים לבקר בארה”ב נדרשים להגיש בקשה לאשרת כניסה ושהיה מוגבלת, הכרוכה בתשלום אגרה והוכחת קשר יציב ומחייב לישראל שימנע הגירה ושהייה לא חוקית וממושכת בארצות הברית, אזרחי האיחוד האירופי פטורים מתהליך זה ורשאים להיכנס לכל אחת ממדינות ארצות הברית באופן חופשי ובהצגת דרכון אירופי בלבד. דרכון פורטוגלי טוב לצורך זה, כמו לכל הצגת אסמכתא של המחזיק בו, להוכחת אזרחות אירופאית.

לימודים וחיים באירופה- יתרונות

הורים רבים אשר מחזיקים באילן יוחסין מתאים ובקשר משפחתי, גם אם וותיק, למדינת פורטוגל, בוחרים לממש ולהגיש בקשה לקבלת אזרחות פורטוגלית עבור ילדיהם, קטינים מתחת לגיל 18, וזאת לעתים גם כאשר הם עצמם אינם מחזיקים באזרחות כזאת.

האפשרות לגור בכל אחת מן המדינות החברות באיחוד האירופי ולרכוש השכלה גבוהה ואיכותית היא יתרון משמעותי ויחסי לכל צעיר ישראלי. לצד הצורך בשליטה מעולה בשפה האנגלית והוכחת יכולות אישיות כמתחייב בהגשת מועמדות למוסדות לימוד אקדמאיים מעולים, שיקולי בירוקרטיה ועלות ייחסכו מהמחזיקים באזרחות ודרכון פורטוגלי, כתושב ואזרח שווה זכויות באיחוד האירופי.

כיצד ניתן לבקש דרכון פורטוגלי?

הנפקת דרכון פורטוגלי מצריכה תהליך בירוקרטי וכרוכה בעלויות אגרות, שירותי תרגום, שירותי נוטריון, מחקר אילן יוחסין ועוד. הדרך המהירה והנוחה ביותר להנפקת דרכון פורטוגלי ולמיצוי מלא של כל הזכויות הנגזרות מכך, היא באמצעות עורך דין מומחה ומנוסה, המחזיק בידע ובכלים, לצד הקשרים המתאימים עם הרשויות בפורטוגל. התהליך כולו עשוי לארוך כ 19-24 חודשים ומותנה באישור מדינת פורטוגל.

 

 

המידע שימושי? שתפו עם חברים
בדוק זכאותך עכשיו
לקבלת דרכון פורטוגלי
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.